רישום וציור

העין והרוח – ראשון – 09:00-13:00 – דינה קופלמן

בקורס זה נתרגל יכולת הבעה בדו מימד. נחקור צורה וצבע ונתייחס לבניית מרחב בציור ולמערך קומפוזיציוני. נתחיל בעבודה מהתבוננות בדומם, במודל ובנוף ובהמשך נעבור לעבודה פתוחה יותר המשלבת גם שימוש ברפרנסים של רישומים, ציורים וצילומים כשהנושא הוא אישי יותר. נבחן אופציות להפשטת הדימוי המצויר ונתרגל מהלכים כמו השטחה ופירוק. נתנסה בדרכים שונות ומגוונות של הנחת הצבע על הבד ככלי למבע וביטוי. נעבוד בפחם, בדיו, בצבעי שמן ובטכניקת קולאז׳.

דינה קופלמן/ למדה בבצלאל ובסדנא לרישום וציור ירושלים (JSS), הציגה מעבודותיה בתערוכות בארץ, יוצרת בסטודיו בחוצות היוצר בירושלים.

שכר לימוד: 3,400 ש''ח
28 מפגשים
הקורס מלא, ניתן להירשם בהמתנה

הפרוייקט של מאיה ושגיא - רישום וציור – ראשון – 17:00-21:00 – מאיה ישראל ושגיא אזולאי
הקורס מכיל תוכן של שני קורסים מקצועיים במתודות וחומרים ויועבר על ידי שני אמנים שונים, מומחים בתחומם. כל אמן יקיים סדנא סמסטריאלית :

חלקו הראשון (מאיה ישראל) יעסוק במפגשים תהליכיים לקראת בניית מרחב יצירה עצמאי. נתנסה במהלך דינאמי של רישום וצבע בעפרונות, פחם, לורדים מקצועיים, ציפורן וצבעי מים, פסטל גירי, טמפרה ביצה וצבעי שמן. יחד נבדוק מושאי מבט שונים.

בחלק השני (שגיא אזולאי) נתמקד בקשר ובאחדות בין דימוי וחומר. נבדוק את הציור כביטוי לפעולה ותבונה גופנית ומנטלית של האמן. נצבור כלים טכניים בדגש על עבודה בצבעי שמן וננסה לחשוף את המקום שמעורר השראה אצל כל אחד ואחת בפרויקטים אישיים.

מאיה ישראל/ בוגרת תואר שני בבצלאל ולימודי תרפיה באמנות (מכללת דוד-ילין), זוכת פרס צייר ירושלמי ע''ש שושנה איש-שלום. חיה ויוצרת בירושלים.
שגיא אזולאי/ בוגר תואר שני בבצלאל, זוכה הפרס לציור ע''ש אסנת מוזס לאמן צעיר לשנת 2014 ופרס לורן ומיטשל פרסר להצטיינות בציור. חי ויוצר בתל אביב-יפו.

הקורס מיועד לבעלי ניסיון קודם

שכר לימוד: 3,650 ש''ח
28 מפגשים
הקורס מלא, ניתן להירשם בהמתנה

בעין צעירה - ראשון – 17:30-20:00– סיגל צברי

קורס לנוער בגילאי 11-17 הפותח שער לעולם הציור, תוך הכרות עם טכניקות שונות כמו רישום בעיפרון, רישום בגיר/עיפרון לבן, קולאז' וצבע שמן. הקורס מפתח מיומנויות אלה תוך כדי התבוננות בטבע דומם , מודל לבוש ודיאלוג עם יצירות מופת. שיתוף פעולה מיוחד במינו עם קבוצת המחול הורה ירושלים יהווה בשבילנו הזדמנות לפתח מיומנות רישום של רקדנים בזמן תרגולם.

שכר לימוד: 2,750 ש''ח כולל חומרים
28 מפגשים
הקורס מלא, ניתן להירשם בהמתנה

אותיות ברישום ובצבע - שני - סיגל צברי

קבוצת בוקר: שני 09:00-14:00
קבוצת ערב : שני 15:00-20:00
בקורס מעמיק זה נפתח את השנה ברישום בעיפרון ובפחם ונמשיך בחקירת השפה הציורית באמצעות צבעי שמן. הקורס ידגיש שפה אישית זובעבודה מול מודל חי והבאתה אל הבד בצבע. במהלך הקורס נעבור בהדרגה מציור בפרקי זמן קצרים אל עבודה וממושכת.

סיגל צברי/ למדה במכון אבני תל-אביב, זוכת פרס שיף לאמנות פיגורטיבית-ריאליסטית. לימדה בסדנא לציור ורישום ירושלים (JSS) ובמכון לאמנות חזותית בפתח תקוה. מלמדת זו השנה השישית בתוכנית קיץ באיטליה.

שכר לימוד: 5,650 ש''ח
28 מפגשים מתוכם 20 מפגשי מודל.
הקורסים מלאים, ניתן להירשם בהמתנה

מרישום לצבע- מלאכת הציור – שלישי –17:30-21:30– שולמית ניר

''מסע גילוי אמיתי אינו טמון במציאת נופים חדשים אלא בהתבוננות דרך עיניים חדשות'' -מרסל פרוסט

קורס זה מיועד למי שרוצה לצייר : למתחילים המעוניינים בקבלת בסיס טכני ורעיוני ולתלמידים ותיקים המעוניינים להתמקד בפרויקט אישי בציור.
בסמסטר הראשון נתמקד ברישום בפחם כהכנה לחשיבה ציורית. נתמודד עם הפער בין העין ליד ונלמד מדידה, קו, כתם, אור וצל, ראיה ציורית מופשטת ועוד. המעבר לציור בצבעי שמן יהיה לקראת תחילת הסמסטר השני כהמשך ישיר וטבעי. הלימוד יתבסס על ציור מהתבוננות בטבע דומם, מודל, דיוקנאות, תרגול העתקות של ציורי מופת ובחירות אישיות.

שולמית ניר/ בוגרת בצלאל , הסדנא לרישום וציור של ישראל הרשברג והסלייד בלונדון.

שכר לימוד: 3,400 ש''ח
28 מפגשים
הקורס מלא, ניתן להירשם בהמתנה

ממציאות לאשליה- סטודיו פתוח בהנחיה אישית – רביעי – 10:00-13:00– עדינה ינאי

קורס ציור זה מיועד לתלמידים מתקדמים המעוניינים להמשיך לצייר באופן עצמאי תוך הכוונה מקצועית ורעיונית. המשתתפים עובדים בחומרים על פי בחירתם : שמן, מים, גירים, פסטל, קולאז' וכדומה, ומקבלים הדרכה בטכניקות הצבע השונות.
בשיעורים יושם דגש על התבוננות ותרגומה לעבודה בדו-מימד. נעסוק במעבר מראליזם למופשט ונקיים דיאלוג עם יצירות אמנות מתקופות שונות תוך מתן דגש על פרשנות אישית.

עדינה ינאי/ ציירת פעילה בוגרת בצלאל, חברה באגודת הציירים, השתלמה בהדפס באוניברסיטת קליפורניה, מורה ותיקה במוזיאון ישראל.

שכר לימוד: 3,100 ש''ח
28 מפגשים
הקורס מלא, ניתן להירשם בהמתנה

חושבים ציור - קורס רישום וציור – רביעי – 09:30-13:30– עדנה אוחנה

הקורס יתמקד בהקניית יסודות חשיבה ויזואלית בדו מימד, העמקה ושכלול יכולת ההתבוננות ומיומנות טכניות . תהליך הלימוד ייעשה בתרגילים מול טבע דומם ומודל. בנוסף נעבוד על נושאים ספציפיים כמו חלל, ציור בנוף וכדומה ונעבוד על פרויקטים אישיים.

נצייר בפחם, דיו ובעיקר בצבעי שמן. מסגרת הלימודים מותאמת אישית לכל תלמיד.
הקורס ילווה בהרצאות על ציור עכשווי ומקורות השפעה.

שכר לימוד: 3,450 ש''ח
28 מפגשים
הקורס מלא, ניתן להירשם בהמתנה


מפגשים ראשוניים בציור - ציור בסיסי – רביעי 16:00-20:00 - עדנה אוחנה

הקורס יתמקד בהקניית כלים להבנת הרישום והציור בשלביו הראשונים, דרך הכרות עם טכניקות עבודה מגוונות. נייר , בד, פחם, דיו , צבע ועוד ישמשו כבסיס להתנסות ראשונית בעולם הציור. הקורס ילווה בדיון בכיתה ובביקורת אישית שמטרתה לבנות, להעמיק ולשכלל את שפת הציור ויכלול גם הרצאות תיאורטיות.

שכר לימוד: 3,450 ש''ח
28 מפגשים
*מקום אחרון בקורס

עדנה אוחנה/ אמנית רב תחומית פעילה ,בוגרת תואר שני בבצלאל, השתתפה לאחרונה בפרויקט מוח ואמנות שהוצג בבית האמנים בי-ם, חיה ופועלת בסטודיו בתל אביב.

תהיה, גילוי וביטוי אישי בציור – חמישי - 09:00-13:00 – רורי אלוויס

בכל מי שרוצה לצייר יש פוטנציאל לעשות זאת ולהצליח. הקורס מיועד לבעלי ניסיון בציור, המעוניינים לפתח את עולמם הפנימי ולשכלל את יכולותיהם הטכניות, וכן למתחילים המעוניינים להיכנס לעולם הציור תוך התנסות פעילה וליווי אישי. לתלמידים תנתן מידה רבה של בחירה הן בחומרים והן בנושאי הציור. נתמקד בעבודה אישית ונפגש לשיחה קבוצתית, שתאפשר דיאלוג ורפלקציה בין היוצרים ליצירותיהם ובין חברי הקבוצה.
הקורס כולל מפגשי עבודה עם מודל, התבוננות בעבודות של אמנים הרלוונטיים לעבודת התלמידים ומפגש משותף במוזיאון.

רורי אלוויס/ ציירת ומורה ותיקה לציור במוזיאון ישראל, חיה ויוצרת בעין כרם.

שכר לימוד: 3,500 ש''ח
28 מפגשים
הקורס מלא, ניתן להירשם בהמתנה

בעקבות אמני העבר – חמישי - 10:00-13:00 – מאיר אפלפלד

התבוננות ורישום מאמנות העבר הנה נדבך מרכזי בהכשרתו של הצייר. חקר הציור דרך הרישום פותח צוהר להבנת תהליך היצירה ומאפשר מבט חדש באמנות הציור.
במרכז הקורס יעמדו רישום במוזיאון ישראל ושיחות בקובייה תוך התבוננות בציורים ורישומים וכן קריאת טקסטים של אמני העבר.

שכר לימוד: 3,200 ש''ח כולל מנוי למוזיאון ישראל
28 מפגשים

יסודות הרישום – חמישי - 16:00-19:00 – מאיר אפלפלד

בקורס זה נתמקד ברישום טבע דומם, מודל ונוף תוך תשומת לב לשאלות של קומפוזיציה והבהרת תפקיד הרישום כמדיום מתווך ומכין לציור.
בד בבד עם רישום בעפרון , דיו, פחם, וציור מונוכרום בשמן, נעסוק בסמסטר השני בהדפס מונוטייפ ומונופרינט וכן בחיתוך לינולאום.

מאיר אפלפלד/ בוגר Byam Shaw School of Art והאקדמיה המלכותית בלונדון. הציג מעבודותיו בגלריות גורדון, ארטספייס, רוטשילד אמנות והגלריה האוניברסיטאית בתל אביב. חי ויוצר בירושלים.

שכר לימוד 3,200 ש''ח
28 מפגשים
הקורס מלא, ניתן להירשם בהמתנה

חולצת השבת – שישי - 08:30-13:30– סיגל צברי

סדנאות מרוכזות בימי שישי אחת לשבועיים להתנסות והעמקה בחומרים אמנותיים שונים :

גלגל הצבעים – 3 מפגשים: 4.11.16, 18.11.16, 2.12.16
גלגל הצבעים יפתח את מיומנות ערבוב צבע שמן תוך כדי תרגול פיענוח ערבובי צבע מיצירות מופת.
הסדנה מלאה, ניתן להירשם בהמתנה

קולאז' – 3 מפגשים: 27.1.17, 10.2.17, 24.2.17
טכניקת ההדבק מציעה את פשטות הנגזרת כבונה שפה ציורית. הקולאז' נע במרחב שבין מופשט ליכולת דיוק מפתיעה.

פסטל – 3 מפגשים: 24.3.17, 7.4.17, 21.4.17
גירי הפסטל היבשים מאפשרים לנו עבודה מיידית על מגוון ניירות ומתאפיינים במרקמים יחודיים, רכות, שילוב גירים וערבובם.
הסדנה מלאה, ניתן להירשם בהמתנה

מונוטייפ – 3 מפגשים: 19.5.17, 2.6.17, 16.6.17
מונוטייפ היא חווית ציור מיידי- כזו הקרובה ביותר לציור מהיר בצבעי שמן אך עם ערך נוסף של הפתעת ההדפסה.

שכר לימוד :
סדרה אחת – 750 ש''ח
שתי סדרות – 1,400 ש''ח
שלוש סדרות – 1,800ש''ח
ארבע סדרות – 2,000 ש''ח
חזור
חיפוש