ברכת ראש העיר

ברכת ראש העיר

תושבים יקרים,

לפני למעלה מעשור, קמה שותפות מיוחדת בין תושבי ירושלים לגופים ציבוריים וארגונים שונים הפועלים למען איכות הסביבה, במטרה להיאבק למען המשך קיומה של הריאה הירוקה בעמק הצבאים – אחד מאתרי הטבע המיוחדים והבולטים בירושלים.

באופן אישי, הייתה לי הזכות לתמוך בעשייה החשובה של ועד הפעולה למאבק בתכנית הבנייה בעמק, ואני מלא הערכה לפועלם של אנשי הוועד. כעת, בסיומן של שלוש שנות תכנון וביצוע, אנו גאים לציין ולחגוג את ההישג המופלא, פרי המאבק הזה, שממנו ייהנו תושבי ירושלים כולם: חניכתו של פארק עמק הצבאים המחודש!

פרויקט עמק הצבאים מסמן את הכיוון אליו אנו מבקשים להצעיד את העיר: פיתוח אתרי טבע עירוניים, העצמת הקהילתיות, עשייה למען איכות הסביבה ושמירה על החי והצומח בירושלים. בהשקעה משותפת של העירייה באמצעות אגף שפ''ע ושל תורמים המסייעים בנדיבות לפיתוח העיר, יצרנו פארק ייחודי המשלב בין השאר גן ציבורי, שבילי הליכה ורכיבה על אופניים, טיילת ונקודות תצפית, מבני ציבור וכן אזורים ייעודיים לשימור החי, הצומח והעתיקות במתחם.

כראוי לפרויקט שהחל בקהילה, הובלת הפעילות בפארק תיעשה גם היא בשיתוף פעולה בין המנהלים הקהילתיים בסביבתו, העירייה באמצעות אגף שפ''ע והחברה להגנת הטבע. מדובר באחד הפרויקטים הגדולים והמשמעותיים שאנו חונכים בקדנציה הנוכחית, ואנו ממשיכים גם בשעה זו לעמול על פיתוחו לרווחתם ולהנאתם של תושבי ירושלים כולם.

אני מזמין את כולכם – משפחות צעירות, תנועות נוער, תושבי ירושלים מכל קצוות העיר – להגיע לפארק ולחוות גוון נוסף ביופייה של עירנו ירושלים. הפארק הזה הוא שלכם ובשבילכם!


      
בברכה,

ניר ברקת
ראש העיר ירושלים
חזור
חיפוש