עיריית ירושלים אישרה את הרחבתו של ''מלון רון'' ההיסטורי במרכז העיר

 
12/06/2014 נכון לשעה: 09:02
עיריית ירושלים אישרה את הרחבתו של ''מלון רון'' ההיסטורי במרכז העיר
במרפסת המלון הכריז מנחם בגין ב- 1948 על פירוק האצ"ל וחבירתו לצה"ל. המבנה ההיסטורי משנות ה- 20 ששימש כמקום לנאומים, באספות בחירות ושאר אירועים פוליטיים ישומר במלואו.
הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית ירושלים אישרה היום את התכנית להרחבת מלון רון במרכז העיר ירושלים.
התכנית אשר מתוכננת על-ידי אדריכל יעקב מולכו, כוללת בניה של 6 קומות נוספות על הבניין הקיים שיוקמו בסגנון ירושלמי מסורתי, תוך שילוב חומרי בניה ופרטים מהמבנה הקיים, בשילוב אדריכלות מודרנית.
שתי הקומות הקיימות ישמשו למסחר ובקומות שמעליהן יוקם מלון ובו 96 חדרים. חשוב לציין כי המבנה הקיים בן שתי הקומות שהוקם בשנות העשרים של המאה ה-20 הינו מבנה לשימור וישומר באופן מלא.
הרחבת המלון היא במסגרת מדיניות ראש-העיר העיר, ניר ברקת לחיזוק מרכז העיר ועידוד התיירות לירושלים.
הוספת כ- 100 חדרי מלון במרכז העיר היא צעד נוסף בפעולות הרבות של העירייה לחיזוק מרכז העיר והחזרתו למקומו הטבעי כמרכז התרבותי והעסקי של ירושלים.
הפינה ההיסטורית:
מבנה בית המלון ממוקם ברחוב יפו 44, מול כיכר ציון. הבניין נבנה בשנות העשרים של המאה ה- 20 על-ידי עזרא ופנחס קוקיא, מעשירי ירושלים. בשנת 1926 עבר אליו ''מלון תל-אביב'' שבבעלות משפחת וורשבסקי. בנוסף, בבניין זה שכן אחד מבתי הקפה המפורסמים בירושלים: ''קפה וינה''.

המרפסת במבנה נכנסה להיסטוריה כי מעליה הכריז מנחם בגין שיצא מהמחתרת ב- 03.08.1948 על פירוק אצ''ל והצטרפות לוחמיו לצה''ל. כמו כן, הבניין שימש כמקום לנאומים אל מול כיכר ציון באספות בחירות ושאר אירועים פוליטיים.

הדמיית המלון באדיבות י. מולכו אדריכלים בע''מ.
 
 
   חזור   
   הודעות נוספות