מענה - מרכז ייעוץ והכוונה לנוער

מענה - מרכז ייעוץ והכוונה לנוער
מרכז יעוץ וטיפול לבני נוער המסייע למתבגרים להתמודד עם קשיים
במרכז הייעוץ לנוער ע''ש אדלשטיין עומדים לרשות בני הנוער פסיכולוגים מומחים ומתמחים וכן עובדים סוציאלים בכירים, בעלי ניסיון רב בטיפול פרטני, קבוצתי ומשפחתי במתבגרים. בנוסף, מדי שנה מצטרפים לצוות גם סטודנטים במקצועות הטיפוליים, אשר מגיעים להכשרה מעשית במרכז.

כיצד פונים ל''מענה''?
ניתן לפנות ל''מענה'' באמצעות מוסדות החינוך בעיר, עובדי רווחה וקהילה וכמובן גם דרך פנייה ישירה למרכז. התחנה פתוחה בימים א'-ה' בין השעות 08:00 לבין 20:00. פניות טלפוניות מתקבלות במהלך היום ע''י עובדי התחנה או ע''י מענה קולי בו ניתן להשאיר פרטים. כל פונה מוזמן לשיחת קבלה לצורך התרשמות והערכה. לאחר מכן אנו מקיימים דיון בצוות שבמסגרתו אנו מחליטים מהו סוג ההתערבות המתאים.

פרטיות וסודיות השיחות עם המטופל נשמרות בקפדנות ואין יידוע וחשיפת פרטים לגורמי חוץ .
יש לציין כי אין קבלה לטיפול בתחנה ללא ידיעת ההורים ואישורם.

תחומי פעילות:
טיפול פרטני – שיחות קבועות עם מטפל אחת לשבוע. מגוון הבעיות המהוות סיבה לטיפול פרטני רחב ויכול לכלול מצבי דיכאון, חרדה , בעיות התנהגות, הפרעות אכילה, קשיי למידה או ריכוז ועוד.

טיפול משפחתי – הדרכת הורים ו/או טיפול משפחתי מהווה ערוץ נוסף של עבודה טיפולית במצבים בהם נדרשת התערבות ברמה מערכתית.

טיפול קבוצתי – טיפול קבוצתי למתבגרים המתקשים ביצירת קשר עם בני גילם ובהשתלבות חברתית. הקבוצה, הנעזרת באמצעי הבעה (פסיכודרמה) מונחית ע''י אנשי מקצוע ופועלת לאורך כל שנת הלימודים אחת לשבוע.

חונכות טיפולית – מתבגרים הזקוקים לסיוע ולווי בסביבתם הטבעית, מקבלים סטודנט- חונך מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית. הסטודנטים מקבלים הדרכה על עבודתם עם מתבגרים מאנשי הצוות במרכז.

אבחון – אבחון פסיכו-דידקטי ופסיכו- דיאגנוסטי מתבצע ע''י מומחי המרכז עבור מספר מצומצם של מטופלים של החטיבה לקידום נוער, אם לצרכי איתור קשיי למידה או הפרעות אחרות ואם לצורך שיבוץ בפנימיה טיפולית.

הדרכה לאנשי מקצוע
- הדרכת עובדים מקרב עובדי החטיבה לקידום נוער והדרכת עובדי נוער אחרים מגופים נוספים הפועלים בשיתוף פעולה עם קידום נוער.
- הכשרת מתמחים וסטודנטים בפסיכולוגיה קלינית ושיקומית בעבודה עם מתבגרים מן החינוך הרגיל והמיוחד וכן בהדרכת הורים. כמו כן מתקיימות ב''מענה'' כל שנה השתלמויות מקצועיות לצוות בנושאים תיאורטיים ומעשיים (בגישות טיפול מגוונות), תוך התייחסות מיוחדת לשלב של גיל ההתבגרות.
יפו 26
א'-ה' 08:00-20:00
6235002, 6241199
02-6252867
מען למכתבים: ת.ד. 2285 ירושלים 91022
5-dec-2012 - עודכן בתאריך