בית הספר השש שנתי (ז'-יב') אוולינה דה רוטשילד – תהילה ירושלים

 

בית הספר השש שנתי אוולינה דה רוטשילד- תהילה ירושלים הוא מוסד חינוכי דתי מאחד לבנות, המבוסס על ערכי היהדות וקיום מצוות, על דמוקרטיה וציונות, על שוויוניות, אינטגרציה חברתית וקהילתיות, על סובלנות ועל חינוך למצוינות.

 

שערי אוולינה דה רוטשילד פתוחים בפני כל תלמידה ובלבד שהיא ומשפחתה יהיו מחויבים להלכה היהודית, למורשת ישראל ולעקרונות החינוכיים של בית הספר. אוולינה - תהילה הוא בית ספר המשלב ומאחד תלמידות מכל עדות ישראל ומכל השכבות הסוציו-אקונומיות.

 

אחוז זכאות לבגרות בשנה"ל תשע"ב 98% *

מתוך הזכאיות לבגרות 100% עומדות בדרישות הסף ללימודים אקדמאים באוניברסיטה.

 

נתוני סקר הורים שבוצע על ידי מנח"י

 


בית הספר מדורג במקום הראשון מבין בתי הספר התיכוניים לבנות דתיות בקטגוריות:

יחסי הורים-בית ספר 85.3%

השתתפות במחויבות אישית  127.3%

(ויש בנות שמשתתפות ביותר ממחויבות אישית אחת – לכן עובר את ה- 100%).

בית הספר מדורג במקום השני מבין בתי הספר התיכוניים לבנות דתיות בקטגוריות:

אקלים חברתי  % 92.9

אקלים לימודי בבית הספר  80%

ערכיות והתנדבות 87.6%

יחסי מורים-תלמידים 88.1%


 

*השנה בה התבצע האיחוד בין בית הספר תהילה ואוולינה דה רוטשילד. האחוז הזכאות מתייחס לתלמידות בית הספר תהילה בשכבת י"ב, שהיוו 42 תלמידות מתוך 51 תלמידות בסך הכל.

 

העקרונות החינוכיים של בית הספר

 


הלכה: בית הספר מחנך את התלמידות לקיום מצוות, לשמירת ההלכה, המסורת והמשפחה היהודית. החינוך לתפילה ולשמירה על אורח חיים דתי הם חלק מתכנית הלימודים, כמו גם שיעורי מקרא, תלמוד, תושב"ע ומחשבת ישראל.

 

עידוד למצוינות: החינוך לשאיפה להצלחה ולמצוינות הוא מאבני היסוד של בית הספר. אנו פועלים למימוש מרבי של הפוטנציאל הגלום בכל תלמידה. בית הספר מפעיל מרכז למידה ייחודי מעבר ליום הלימודים.

 

כבוד הדדי: לימודי היהדות והתפילה משלבים את מנהגי כל העדות והתרבויות (אשכנז, ספרד ומזרח). בדרך זו, תלמידות בעלות רקע שונה זוכות להכיר אחת את מנהגי חברתה, מתוך כבוד הדדי, פתיחות וסובלנות.

 

הכנה לעתיד: בית הספר מעניק לתלמידות את הכלים והמיומנויות בכדי להצליח בעולם המודרני. לצורך כך, ניתן דגש על הכנה ללימודים גבוהים, פיתוח עצמי לקריירה, למצוינות ולמנהיגות בחברה הדתית, תוך הענקת כלים לאזרחות תורמת.

 

הוראה איכותית ויחס אישי: הצוות החינוכי של בית הספר מעניק לתלמידות חינוך איכותי, תוך מתן יחס אישי, ליווי ומעורבות של ממש בחיי היומיום שלהן, לרבות התאמת תכנית לימודית אישית.

 

שירות המדינה: בית הספר רואה בשירות הצבאי ובשירות הלאומי משימה אישית ולאומית מהמעלה הראשונה.

 

תכניות ייחודיות: בית הספר מאפשר תכניות לימודים ייחודיות בתחומים שונים: יהדות, תלמוד, מקרא, מתמטיקה, מדע, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל, לימודי השואה, ספורט, טיולים בטבע וסיורים לימודיים חוויתיים. כמו כן, קיימות מגמות מיוחדות כגון: מוזיקה, תיאטרון, אמנות, חינוך גופני וכיו"ב.

 

תרומה לקהילה ומעורבות חברתית: בית הספר פועל על מנת להטמיע בקרב התלמידות ערכים של תרומה לקהילה ומעורבות חברתית. התלמידות זוכות לליווי צמוד של אנשי חינוך בעלי התמחות מקצועית בתחום זה, אשר מדריכים, מלווים ומכוונים אותן.

 

 


אוולינה דה רוטשילד - תהילה ירושלים, רח' אוסישקין 38 ירושלים, טלפון: 02-6251442